10.02.2018r nasi uczniowie brali udział w IV ostatnim turnieju z cyklu V Grand Prix Powiatu   Włoszczowskiego w Tenisie Stołowym. W klasyfikacji generalnej po czterech turniejach  Sebastian Turczyn zajął I miejsce, Agata Pustuł III, a Mateusz Gęsikowski IV
           
          21 maja 2017r
. reprezentacja szkoły brała udział w
Wojewódzkich Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Tenisie Stołowym w Kazimierzy Wielkiej. Drużynowo zajęliśmy 1 miejsce.

            19 kwietnia 2017r. nasza reprezentacja tenisistów stołowych pojechała na Finał Wojewódzki Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego w Kazimierzy Wielkiej i wywalczyła 4 miejsce.

             02 kwietnia 2017r. odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowe LZS w Tenisie Stołowym "Od sportu do zdrowia" w Bilczy

             19 marca 2017r. nasza uczennica Agata Pustuł uczestniczyła w Turnieju Tenisa Stołowego o puchar wójta gminy Moskorzew w Chlewicach i zajęła 2 miejsce

             18 luteg
o 2017r.  odbył się ostatni Turniej z cyklu IV Grand Prix w Tenisie Stołowym kobiet i mężczyzn oraz podsumowanie wszystkich czterech turniejów      
          13 stycznia 2017
r. wystąpili w Turnieju Tenisa Stołowego z okazji 25 WOŚP. Szczególne gratulacje dla Agaty Pustuł i Klaudii Pajtasz które zajęły I i II miejsca 

 17 grudnia 2016 r. odbył się II Turniej z cyklu IV Grand Prix w Tenisie Stołowym.
Nasza reprezentacja startowała w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych + OPEN

28 listopada 2016 roku w Hali Sportowej OSiR we Włoszczowie z inicjatywy Uczniowskiego Klubu Sportowego „UNION” działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie rozegrano XIII Memoriał im. Bogusława Chowańca w Piłce Ręcznej Szkół Ponadgimnazjalnych
       W dniu 3 października 2014 r. odbył się „Zlot rowerowy - Barwy Jesieni Powiatu Włoszczowskiego”, w którym uczestniczyło 29 naszych uczniów pod opieką pana Grzegorza Sitkowskiego, Huberta Wójcika i pani Aleksandry Rydz.

Uczestnicy zlotu mieli możliwość wyboru jednej z ośmiu różnych tras wiodących
z poszczególnych gmin do Włoszczowy. Prowadziły one głównie szlakami rowerowymi "Lasami dookoła Włoszczowy". Każdy zgłoszony uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek okolicznościowy.

W godzinach rannych młodzież wraz z opiekunami wyruszyła zgodnie z wyznaczoną trasą, tak by ostatecznie przyjechać na plac przy PCK-R we Włoszczowie na ul. Koniecpolskiej 42. Na mecie czekał na nich zasłużony poczęstunek czyli grillowana kiełbaska. Uczestnicy zlotu  chętnie wzięli udział w zorganizowanych imprezach towarzyszących, tj.: konkursach wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i konkursach przyrodniczych oraz konkurencjach sportowych. W konkurencji grupowej: Drużynowa Sztafeta Szkół nasi uczniowie zajęli II miejsce .


Drużynowa Sztafeta Szkół - II miejsce

W namiocie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włoszczowie młodzież oraz opiekunowie mogli   wykonać bezpłatnie badanie pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz stężenie karboksyhemoglobiny, dowiedzieć się o szkodliwości dopalaczy i innych używkach w ramach współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy pt.  "Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych".

W części artystycznej wystąpił zespół „Mechaniczna Pomarańcza” oraz „Medyk” a nasze Czirliderki w składzie: Kasia Bernat, Karolina Mikołajczyk, Agnieszka Ptak i Aleksandra Ptak z kl. 1TMH oraz Angelika Szydłowska, Milena Bartocha, Sandra Ciszek i Sylwia Treścińska z kl.2 TŻU przygotowały taneczną niespodziankę dla uczestników zlotu.

Popatrzmy na nie:
https://www.youtube.com/watch?v=YtbAaZajY9Q&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=V0YsFOU0DYQ&feature=youtu.be


25 października 2013 Reprezentacje dziewcząt i chłopców Naszej Szkoły wzięły udział w Mistrzostwach Województwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w piłce siatkowej, które odbyły się w Staszowie.
Drużyna chłopców prowadzona przez Pana Pawła Bielawskiego zdeklasowała wszystkich rywali i została Mistrzem Województwa !!!
Reprezentacja dziewcząt prowadzona przez Pana Huberta Wójcika zdobyła tytuł vice Mistrzyń Województwa !!!

W dniu 14 lutego 2013 r. w hali OSiR  we Włoszczowie odbyły się  Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej dziewcząt i chłopców .

 9 lutego 2013r. odbyła się I Edycja Festiwalu Tenisa Stołowego zorganizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie

26 stycznia 2013r. odbył się IX Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Secemin w kategorii mężczyzn

Dnia 8 lutego 2013r. odbyły się  powiatowe drużynowe zawody w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców  w PCKR we Włoszczowie.

12 stycznia 2013r. odbył się Turniej Tenisa Stołowego Open z okazji 21 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 W dniu 09.10.2012r na stadionie OSiR we Włoszczowie odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. Zarówno reprezentacje chłopców jak i dziewcząt naszej szkoły zajęły II miejsca.

W drużynie chłopców startowali: Bąk Łukasz, Bakalarz Mateusz, Chruściel Dawid, Dominik Bartłomiej, Kułaga Łukasz, Kuraś Wojciech, Łapot Karol, Nowak Damian, Rak Łukasz, Piaszczyk Szymon, Ścisłowski Marcin.

W drużynie dziewcząt startowały: Gliścińska Katarzyna, Buc Barbara, Napora Paulina, Rydz Angelika, Włudzik Iga, Chruściel Jolanta, Trepka Ilona, Gasińska Katarzyna, Morozewicz Agata, Wicik Marta, Florczyk Ewelina, Bała Kinga, Jach Anna.


         19.02.2012r. w Koniecpolu odbył się XVI Turniej Tenisa Stołowego im. Adolfa Ślusarczyka. Wziął w nim udział nasz uczeń Artur Kot z kl. 3 TI/E i na 18 zawodników w tej kategorii wiekowej zajął X miejsce.

            24 lutego 2012r. odbył się Otwarty Zimowy Turniej Tenisa Stołowego , którego organizatorem było Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie. Było  50 zawodników z różnych miejscowości:  Jędrzejowa,  Secemina i Włoszczowy.

           Zawodnicy otrzymali za I miejsce puchary, za miejsca I – IV dyplomy, a wszyscy uczestnicy  słodki poczęstunek. Natomiast najmłodsi uczestnicy otrzymali dyplomy i czekolady.

               Zawody prowadzili Aleksandra Rydz i Sławomir Kaczmarski.

                     Wyniki naszych uczniów:

 3m. Karolina Ścibor – kl.2TŻ/E
4m. Aleksandra Brymerska – kl.2TŻ/E

               07.01.2012r. został rozegrany Turniej z okazji 20 Finału WOŚP w kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, szkoła gimnazjalna, szkoła ponadgimnazjalna i dorośli. Największą grupę zawodników stanowiła młodzież gimnazjalna, ponadgimnazjalna oraz osoby dorosłe.
                Zawody zostały rozegrane systemem radzieckim. Sędziami spotkania byli Aleksandra Rydz
oraz Stanisław Wilk.