Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

      W dn. 21.06.24 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. W sali gimnastycznej zgromadzili się: dyrekcja, grono pedagogiczne i podekscytowani uczniowie. Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Przewodniczący Rady Powiatu Włoszczowskiego, pan Zbigniew Matyśkiewicz; kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Obywatelskich, pan dr Robert Ślęzak; Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Agnieszka Kozieł i pan Jerzy Prasowski, jej zastępca oraz rodzice.

      Uroczystość brawurowo poprowadzili uczniowie: Kinga Piorun i Marcin Mysior, a rozpoczęła ją pani dyrektor, Mariola Koza, która powitała wszystkich zgromadzonych, podziękowała za wspólnie spędzony rok ciężkiej pracy oraz życzyła udanego odpoczynku. 

Głos zabrali również zaproszeni goście, którzy przyłączyli się do życzeń pogodnych, radosnych, szczęśliwych i bezpiecznych wakacji.

      Zasadnicza część ceremonii poświęcona została wręczeniu nagród za uzyskanie świadectw promocyjnych z czerwonym paskiem oraz aktywny udział w życiu szkoły, przez działalność w Caritas, Szkolnym Wolontariacie, internacie, Kole Języka Angielskiego. Uhonorowano również: zwycięzców Szkolnego Konkursu Chemicznego, najlepszych tenisistów „Staszica”, osoby reprezentujące szkołę na konkursach historycznych oraz te ze 100% frekwencją. 

Nagrodę ufundowaną przez Małgorzatę Krzywdę, kierowniczkę Parku Etnologicznego w Tokarni za działalność społeczną otrzymała Kinga Piorun. 

Przedstawiciele Rady Rodziców podziękowali dyrekcji i pani Justynie Kowalczyk za opiekę nad Samorządem Uczniowskim, wręczając symboliczne bukiety kwiatów.

Pożegnano odchodzących uczniów 3 klasy Branżowej Szkoły I Stopnia, życząc im wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. 

Dla gromadzonych zagrał szkolny zespól w składzie: Filip Zasuń, Dawid Bulski, Franciszek Żelazny, Kuba Woch.

      Na zakończenie pełnego wrażeń dnia, młodzież udała się na spotkania w klasach z wychowawcami. Wszyscy w doskonałych humorach opuścili mury „Staszica”, ciesząc się z wakacji.

Uroczystość przygotowały panie Katarzyna Brzdąk i Roksana Blicharska

Dyrekcja składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, którzy wspierali działania szkoły.

Skip to content