Tenis stołowy

Powiatowy Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Starosty Włoszczowskiego pana Dariusza Czechowskiego

      W dn. 14 grudnia 2023 r. w Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie odbył się  Powiatowy Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Starosty Włoszczowskiego pana Dariusza Czechowskiego.

Wzięło w nim udział ponad 40. uczestników, w tym dwóch zawodników z Ukrainy. Najbardziej ucieszyła nas obecność i walka w turnieju w grupie „Open” absolwentów szkół włoszczowskich, którym dziękujemy za przybycie.

Uczniowie ze „Staszica” zaprezentowali się znakomicie, wyznaczeni sędziowie czuwali nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji,  zgodnie z zasadami fair -play.

4 m. Kamil Pośpiech ZS3 Staszic

Zwycięzcy otrzymali nagrody: puchary i dyplomy sfinansowane z budżetu powiatu Włoszczowskiego, za co bardzo dziękujemy.

Zamknięto panel uczestników

III Grand Prix Tenisa Stołowego pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Włoszczowa

      III Grand Prix Tenisa Stołowego składał się z czterech turniejów, w którym w każdym uczestniczyło ok. 60 osób.  Brali w nim udział i uczniowie „Staszica” : w ostatnich zawodach, w dn. 04.02.24 r. , w kategorii Seniorka/ Senior Open Maja Wrzesniak i Bartek Pudło zajęli IV miejsce, a II wywalczyła Małgorzata Więckowska w kategorii Kadet.

W klasyfikacji ogólnej zawodnicy naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

• Małgorzata Więckowska – III
  • Maja Wrześniak i Agnieszka Nowak – ex aequo IV
  • Bartek Pudło IV
  • Natalia Serafin – VI

Za pierwszą dziesiątka uplasowali się Kamil Pośpiech i Paweł Jaworski, zaś Szymon Rajca, Michał Sobór i Wojtek Jaworski – dalsze miejsca.

pani Aleksandra Rydz składa wszystkim uczestnikom podziękowania  za sędziowanie i piękną sportową walkę.

III Turniej z cyklu Grand Prix

[🏓] W dn. 14.01.24 r. odbył się III Turniej z cyklu Grand Prix Tenisa Stołowego pod patronatem Burmistrza Gminy Włoszczowa Grzegorza Dziubka. Tym razem lepsze wyniki uzyskały reprezentantki „Staszica”: w kategorii Kadet Gosia Więckowska wywalczyła 3 miejsce, a w kategorii Open Natalia Angelika Serafin uzyskała miejsce 5. [🏓] [🏓]
Reprezentacja chłopców startowała w kategorii Open. Losowanie nie było zbyt korzystne i po ciężkich meczach zajęli miejsca: Bartek Pudlo 7, a Kamil Pośpiech miejsce w przedziale 9-12.
[🎉][🎊]Gratulujemy opiekunce uczniów, pani Aleksandrze Rydz!!

Kolejny sukces ucznia „Staszica”

Kolejny Turniej z cyklu III Grand Prix Tenisa Stołowego za nami. Zawodnik ze „Staszica”, Bartek Pudlo, w bardzo trudnej grupie Open Mężczyzn zajął 3 miejsce. Gratulacje 👏👏Brawa również dla naszej zawodniczki, Agnieszki Nowak, za zajęcie 4 miejsca w kategorii Open kobiet 🥰🥰🥰👏👏👏 W Turnieju wzięło udział 7 naszych uczniów.

Dziękuję wszystkim moim zawodnikom za walkę i pomoc w Turnieju ❤️❤️❤️

Aleksandra Rydz

UCZNIOWIE „STASZICA” MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W TENISIE STOŁOWYM!!!!

      Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że w dn. 01.12.23 r. nasza drużyna chłopców, w składzie: Bartek Pudło, Kuba Wrona i Kamil Pośpiech, została Mistrzem Wojewódzkim w Tenisie Stołowym. Zawody odbyły się w Kazimierzy Wielkiej, a naszą szkołę reprezentowała również debiutująca drużyna dziewcząt, w składzie: Małgorzata Więckowska i Natalia Angelika Serafin, która zajęła 7. miejsce!!!

      Warto dodać, że to nie pierwszy taki sukces młodzieży naszej szkoły. W 2021 r. drużyna chłopców zajęła 1. a dziewcząt 3. miejsce w województwie, chłopcy zajęli również 10.miejsce w Finałach Krajowych.  Z kolei w roku 2022 r. debiutująca w nowym składzie drużyna chłopców zajęła 3. miejsce w województwie i to ona w 2023 r. wywalczyła sobie tytuł mistrza.

Trenerka uczniów, pani Aleksandra Rydz, ma nadzieję, że z sukcesem zaprezentują się również w trakcie Finałów Krajowych.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i pani Aleksandrze Rydz kolejnego tenisowego sukcesu!!!🏆

Zaproszenie

Uczniowski Klub Sportowy Union Włoszczowa zaprasza na Indywidualny Powiatowy

Turniej Tenisa Stołowego Szkół Ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców + OPEN,

pod patronatem Starostwa Powiatowego  we Włoszczowie.
Turniej odbędzie się 14 grudnia 2023 r. w Zespole Szkół Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie. Do grupy „OPEN” mogą zapisywać się absolwenci ze Szkół Ponadpodstawowych
z Powiatu Włoszczowskiego.
Za miejsca I – III przewidziane są puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, za miejsca IV dyplomy. Nagrody będą zakupione dzięki  dofinansowaniu z budżetu Powiatu Włoszczowskiego.
Zapisy uczniów ze Szkół Ponadpodstawowych w dniu Turnieju 14 grudnia 2023 r.
od godziny 8.30

Zapisy dla grupy Open do dnia 12 grudnia 2023 r. na Messenger głównych
organizatorów  lub podane nr telefonów, a jeśli będą miejsca można również dokonać zapisu
 w dniu Turnieju 14 grudnia 2023 r. od godziny 11.30 (ilość miejsc ograniczona).

Proszę o zapoznanie się z Regulaminem Turnieju.

Pytania dotyczące organizacji Turnieju proszę kierować na Messenger do pani Aleksandry Rydz
(Ola Rydz) i pana Pawła Bielawskiego.

Z poważaniem

Uczniowski Klub Sportowy „UNION”

przy Zespole Szkół Nr 3 im. Stanisława Staszica

29-100 Włoszczowa, ul. Wiśniowa 23

Kontakt telefoniczny: 501520662 lub 664499100

Zapraszamy wszystkich chętnych na treningi Tenisa Stołowego, które prowadzi pani Aleksandra Rydz.
Nasi zawodnicy od około 15 lat zajmują czołowe miejsca w powiecie, województwie i w Polsce.              W listopadzie 2021 r. drużyna dziewcząt zajęła III, a chłopców  I miejsce w Wojewódzkim Finale Licealiady w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego w Kazimierzy Wielkiej i tym samym zakwalifikowała się na Finały Krajowe, które odbyły się w czerwcu 2022r. w Limanowej, gdzie zajęli X miejsce.
W minionym roku szkolnym nowa drużyna chłopców zajęła III miejsce w województwie .

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

W miniony czwartek w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Wzięli w nim udział 70- zawodników. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a wyniki przedstawiają się następująco:I miejsce: Kinga Burdalińska i Bartek Pudlo

II miejsce: Więckowska Małgorzata i Kuba Wrona

III miejsce: Natalia Angelika Serafin i Kamil Pośpiech

IV miejsce: Julia Rochna i Sobór Michał

V miejsce: Maja Wrześniak oraz ex aequo Paweł Jaworski i Wojtek Jaworski