W dniu 03.11.2022 r., w ramach projektu „Poznaj Polskę”, młodzież z Technikum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi zwiedziła Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, w którym znajduje się ponad 800 samolotów oraz pamiątki nawiązujące do Dywizjonu 303 i innych eskadr kościuszkowskich. Uczniowie zostali zapoznani z historią i tradycją sił powietrznych, broni przeciwlotniczej. Największe zainteresowanie uczestników wycieczki wzbudził sztandar – relikwia Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie z okresu II wojny świa. Ze względu na lokalizację tego miejsca – w sąsiedztwie dęblińskiej „Szkoły Orląt” i 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego – młodzież mogła podziwiać również przeloty wojskowych samolotów szkoleniowych. Następnym punktem wycieczki były Puławy i Muzeum Czartoryskich. Warto wspomnieć, że na przełomie XVIII/XIX wieku pałac w Puławach stanowił centrum życia politycznego i kulturalnego Polski, za sprawą Adama Kazimierza Czartoryskiego i jego małżonki, Izabeli. To tu, w Świątyni Sybilli oraz w Domu Gotyckim, księżna stworzyła pierwsze muzeum na ziemiach polskich.
W kolejnym dniu uczniowie zwiedzili Kazimierz Dolny nad Wisłą. W Muzeum Nadwiślańskim podziwiali sztukę złotniczą, srebra stołowe, biżuterię i dawny warsztat złotniczy. Rynek zachwycił ich bogato zdobionymi kamienicami i kościołem (fara) z XVI wieku.
Podczas II wojny światowej hitlerowcy wymordowali w Kazimierzu ponad 3 tys. Żydów, ich historię, kulturę i obyczaje młodzież poznała spacerując po żydowskich uliczkach tego miasta.
Punktem finalnym pobytu było zdobycie Góry Trzech Krzyży, które upamiętniają epidemię cholery.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Wioletta Banach, Ilona Plebanek, Marzena Majchrzak i Magdalena Gaj.