Świętokrzyska Giełda Szkół Ponadpodstawowych

      W dn. 15.03.2024 r. we włoszczowskim Domu Kultury odbyła się Świętokrzyska Giełda Szkół Ponadpodstawowych. Nie mogło na niej i zabraknąć „Staszica”, gdyż jest to doskonała okazja, by zapoznać uczniów szkół podstawowych i ich rodziców z naszą ciekawą oferta edukacyjną. 

W uroczystości wzięli m. inn. udział: pełniący obowiązki Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach, pan Andrzej Jakubiec, Starosta Włoszczowski, pan Dariusz Czechowski, Członkowie Zarządu Powiatu: pani Małgorzata Gusta i pan Rafał Pacanowski, Burmistrz Włoszczowy, pan Grzegorz Dziubek, Wizytator Kuratorium Oświaty, pan Sławomir Krzysztofik, Doradca Metodyczny, pan Bartosz Prońko, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół ponadpodstawowych i podstawowych z powiatu włoszczowskiego.

      Młodzież naszej szkoły zaprezentowała się rewelacyjnie i z dumą reprezentowała swoje kierunki kształcenia, które nie tylko są ciekawe, ale i dają realne szanse na zatrudnienie i dalszą edukację.  Oprócz tego uczniowie ostatniej klasy szkoly podstawowej mogli zdobyć informację o stażach zagranicznych, stypendium Prezesa OSM czy działaniach podejmowanych przez SU. Mogli tez spróbować specjałów przygotowanych przez uczniów z kierunków żywieniowych i zobaczyć pokaz sztuk walki w wykonaniu uczniów z LO.

 To było wyjątkowe spotkanie, które z pewnością potwierdziło nasza maksymę, że „Staszic” jest THE BEST!!!

Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowaniami wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego dnia.

Skip to content