Uczniowie włoszczowskiego „Staszica” finalistami XLVI Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie!!! [🏆]

      W dniach od 13 do 15 marca 2024 r. czworo uczniów klasy V technikum przetwórstwa mleczarskiego wzięło udział w XLVI Olimpiadzie Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie, zorganizowanej przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew., nad którą patronat merytoryczny sprawuje Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
      Pierwszego dnia odbyły się zawody II stopnia, do których przystąpili: Monika Błeszyńska, Anna Bugajniak, Filip Pilichowski i Martyna Tylko. Do finału zakwalifikowało się troje naszych uczniów – Ania, Filip i Martyna, którzy zmierzyli się z testem wiedzy z technologii ogólnej, analizy, technologii i techniki mleczarskiej.
Drugiego dnia finaliści zmagali się z praktycznymi problemami, występującymi w przemyśle mleczarskim – mieli m.in. zaproponować innowacyjne rozwiązania w linii technologicznej mleka spożywczego.
Trzeciego dnia emocje sięgały zenitu, gdy uczestnicy Olimpiady, organizowanej przez Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie, przystąpili do części ustnej egzaminu. Musieli wykazać się wiedzą z zakresu surowców i dodatków stosowanych w przemyśle mleczarskim, technologii oraz aparatury mleczarskiej.
Reprezentanci naszej szkoły wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień mleczarskich, wykraczających poza program nauczania i finalnie zajęli 2 miejsce w kraju!!!
 Filip uzyskał tytuł finalisty ogólnopolskiej olimpiady, a Ania i Martyna zostały jej laureatkami, zajmując odpowiednio II i IV miejsce w Polsce, uzyskując jednocześnie wolny wstęp, bez postępowania rekrutacyjnego, na Wydział Nauki o Żywności UWM w Olsztynie.

[🎊][🎉][🎊][🎉]Serdecznie gratulujemy![🎊][🎉][🎊][🎉]

Opiekun uczniów: pani Anna Jamróz.

Skip to content