Solidarność jest w „Staszicu”

         W dniu 26.04.24 r. uczennica Anna Kos z kl. 3LO została laureatem V miejsca w konkursie z Wiedzy o NSZZ Solidarność w województwie świętokrzyskim. Uroczysta Gala XX edycji Konkursu odbyła się w Elektrowni Połaniec. Opiekunem Ani jest historyk,  pani Wioletta Banach.
Na etapie szkolnym w województwie świętokrzyskim test z wiedzy pisało 360 uczniów, w etapie finałowym udział wzięły  62 osoby  z 30 szkół województwa. Zarząd Regionu przyznał nagrody i wyróżnienia dla 11 laureatów.
Za V miejsce w Województwie Świętokrzyskim Ania Kos otrzymała dyplom, inteligentny zegarek, głośnik bezprzewodowy i nagrody książkowe.
Nagrody wręczyli w Enea Elektrowni Połaniec: wiceprezes elektrowni, pan Marek Ryński; wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, pan Jerzy Jaworski; przewodniczący Regionu NSZZ Solidarność Świętokrzyska, pan Waldemar Bartosz; dr Marzena Grosicka, przedstawiciel IPN Delegatura Kielce i przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Kielcach.
Laureatów powiatu włoszczowskiego wspierał pan Dariusz Mietelski, przewodniczący Delegatura Włoszczowa i radny Powiatu Włoszczowskiego.

Gratulujemy!!

Zamknięto panel uczestników

Skip to content