Konferencja inauguracyjna

     W dn. 09.06.2026 r. w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym (RCNT) odbyła się konferencja inauguracyjna programu „Świętokrzyska Akademia Metrologii i Technologii RCNT+GUM”.

Program ten łączy edukację z praktycznym światem nauki i technologii. Będzie on realizowany w formule pracy projektowej uczniów, opartej na wykonywaniu pomiarów, analizie oraz interpretacji danych. Przewiduje m.in. wizyty studyjne uczestników w RCNT i Głównym Urzędzie Miar, debaty uczniowskie, a także wsparcie merytoryczne ekspertów GUM.

W przedsięwzięciu bierze udział 15 wybranych szkół z województwa świętokrzyskiego, a wśród nich ZS Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie. 

Podczas dzisiejszej konferencji naszą szkołę reprezentowały pani dyrektor Mariola Koza oraz pani Wioletta Bujak, szkolny koordynator programu.

Życzymy uczestnikom wielu inspirujących doświadczeń, ciekawych odkryć oraz sukcesów w realizacji projektów badawczych.